Dance Studio

Krótka historia

Szkoła Tańca „Latina” powstała we wrześniu 2000 r. Jej założycielem jest Rafał Skrzypek, dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego. Przez pierwszy rok zajęcia odbywały się na sali tańca w Wolsztyńskim Domu Kultury, natomiast od lutego 2002 roku na potrzeby Szkoły zaadaptowany został lokal przy ul. Dąbrowskiego 2 w Wolsztynie.

Wnętrza

Szkoła posiada całe zaplecze potrzebne przy wykonywaniu swoich usług: dwie sale do tańca, szatnie oraz recepcję, w której można uzyskać informacje nt. nauki tańca, obejrzeć pokazy par tanecznych światowej klasy oraz w miłej atmosferze napić się kawy.

Zajęcia

Zajęcia w Szkole Tańca „Latina” prowadzi wykwalifikowana kadra. W tańcu towarzyskim prowadzą je dyplomowani instruktorzy tańca sportowego – osoby, które w rywalizacji turniejowej osiągnęły wysokie klasy taneczne a w chwili obecnej szkolą pary oraz systematycznie pogłębiają również swoje umiejętności i wiedzę. Natomiast zajęcia z tańca nowoczesnego prowadzą byli vice mistrzowie świata w tańcu HIP-HOP, jednocześnie członkowie grupy SPOKO ze Studia Tańca „Trans” Filipa Czeszyka z Zielonej Góry.


W szkole prowadzone są zajęcia z tańca towarzyskiego i hip-hop. Zajęcia z tańca towarzyskiego prowadzone są w grupach dziecięcych oraz w grupach osób dorosłych. W stronę osób dorosłych kierujemy ofertę w postaci kursów tańca towarzyskiego oraz zajęć indywidualnych dla par przedmałżeńskich. Grupy dziecięce natomiast systematycznie podnoszą swoje umiejętności, aby uczestniczyć w rywalizacji sportowej, reprezentując Wolsztyn na międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach tańca.


Również zajęcia z tańca nowoczesnego prowadzone są na wysokim poziomie. Jedna z grup – Out of Control – w marcu 2010 r. zwyciężyła w II Wielkopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Wolsztyn tańczy pełną parą”, natomiast w czerwcu 2011 r. zdobyła Złoty Aplauz na 32. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.sound byJbgmusic